Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego nie warto kupować koreańskich samochodów?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dlaczego nie warto kupować koreańskich samochodów?

    Ej,Casanowy :szeroki_usmiech Ciekawe ja by wam stanikiem przed oczami wywineła też takie twardziele byś cie byli :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech W życiu już dużo przeszłem i na baby nie ma kozaków.Są tylko mocni w gębie :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    Dlaczego nie warto kupować koreańskich samochodów?

    Są wśród nas koledzy, którzy lubią zaśmiecać inne wątki swoimi przemyśleniami na ten temat i robić tym samym w nich burdel. Czasami też robiąc prywatne wycieczki, tak dla własnej radości.
    To może niech tu dadzą upust swojej wiedzy i doświadczeniom , i sobie podyskutujmy o tym. Zapraszam.
    Są chętni?

    Komentarz


    • #3
      bez sensu temat - od razu trzeba założyć też temat dlaczego nie warto kupować samochodów z Francuzji, Niemcowni i wszystkich samochodów na "F" :wink:
      Jest jeden Link
      i w zupełności wystarczy wg mnie :szeroki_usmiech
      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

      Komentarz


      • #4
        Wally
        Może i bez sensu ale jest dużo rożnych tematów w "luźnych" działach - po to one przeciez są.
        A tu konkretnie wiadomo o co biega, po co śmiecić w innych - tematycznych :wink:

        To może jakiś punkt zaczepienia?

        Test ceed'a kombi 1,4 CRDI na 100 kkm:
        Link

        AŚ z 12 maja br - w cyklu używane test i40-tki 1,7 CRDI po 100kkm:
        Nie mam linka ale zapraszam do lektury - dostał 5-tke tylko dlatego, że przy 79kkm padł 1 czujnik parkowania z przodu i po 85kkm padł zmieniacz płyt - tak napisali (tu wymienione na gwarancji zostało). Tylko to . Gdyby nie to daliby 6 - tkę. Jak ktoś śledzi te testy AŚ to wie na jakich miejscach plasowały się "uznane" wg Polaka niemieckie czy japońskie auta. Benzyny owszem wysoko ale diesle...wiele może tylko o takim wyniku pomarzyć.
        To akurat w kwestii "słabości" koreanów. Bo analizując testy tylko porównawcze np to ostatnio w naszej prasie wiele było porównań zwłaszcza cee'da z rapidem, autami francuskimi, niemieckimi i był on zdecydowanym liderem tych testów - cee'd ma naprawdę (szacun) mało słabych punktów. No chyba, że się zrobi test na parametry dynamiczne i zestawi wolnossącą Kianke z TSi ...no to gratuluje obiektywizmu - a taki test też był. Jak się domyślamy KIA przegrała.... :wink:
        W i40 jakieś rzeczy by się znalazły, ale to mówię bo użytkuje to auto a ceed'em nie jeździłem, i szczerze mogłyby nie pasować niektórym. Bo np zbyt wspomagany układ kierowniczy przy dużych prędkościach to może nie jakiś duży problem, ale z pewnością pewien minus i przegrywa z układem VAG czy przez niektórych wytykana gorsza stabilność przy szybkich zmianach kierunków. Choć o ile układ kierowniczy potwierdzam a tyle nigdy z tym drugim problemów nie miałem i nie zauważyłem. Ale może aż takich podbramkowych sytuacji nie było.
        Będę pisał to znudzenia , że mogą te samochody się stylistycznie nie podobać, mogą nie pasować warianty wyposażenia (sztywność opcji) , może nie pasować brak turbo-benzyn, czegoś na podobę DSG ale pisanie że nie warto kupować koreanów bo są np słabe, albo bo są koreanami (tymi starymi sprzed 20/15 lat) to zwykła ignorancja i dowód słabej wiedzy. Choć np poniacze stare w benzynie jakościowo były słabo zrobione ale bezawaryjność bardzo dobra była.
        Nawet pro-niemieckie nasze gazety z bólem ale poddały się i traktują te auta co najmniej jak równy z równym z e swoją rodzimą produkcja czy tez innymi cenionymi produktami.
        Jakoś wykonania i użyte materiały oraz montaż nic nie ustępują średnie w danym segmencie. Kiera w i40 ma ślady wytarć (zmieniana jest na gwarancji i przy 30/40 kkm - nie tajemnica) ale czy tylko w tym aucie się to zdarza?
        Dalej weźmy chociaż z ostatnich rankingów bezawaryjności wg producentów choćby zamieszczanych w AŚ....jets środek stawki...ku zaskoczeniu niektórych niby lepsze marki okazywały się gorsze.
        Ostatnio, w którymś wydaniu AŚ była w używanych Sportage... czytał ktoś? Zapraszam do poczytania. Ogólnie najlepsze to te auta z pewnością nie są ale są dobre, mają swoje wady ale które auto ich nie ma?
        Czas pokaże ale moim zdaniem te samochody z najnowszych wypustów się same obronią, rynek już weryfikuje zabobony - choćby patrząc na demonizowaną przez niektórych duża utratę wartości. Pożyjemy - zobaczymy.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Wally
          bez sensu temat
          popieram, generalnie myślą przewodnią forum jest "SKODA" a konkretnie model "OCTAVIA". Preferowane dyskusje dotyczą grupy VAG. Reszta powinna znaleźć się w w "Off Topic "

          Zamieszczone przez Alonzo_
          Może i bez sensu ale jest dużo rożnych tematów w "luźnych" działach - po to one przeciez są.
          Dobrze prawisz w "luźnych", więc temat idealnie pasuje do "Off Topic "

          P. S. W życiu nie kupiłbym "koreańca" czy "francuza". Koncepcja tych produktów jest poza moim wyobrażeniem o samochodach, produkują coraz większe dziwadła.

          Komentarz


          • #6
            mrfazi, A ja bym pewnie kupił, bo powiem Ci, ze w pracy większość kolegów jeździ czymś innym niż grupa VAG i jak widzę, to jeżdżą. Nie ma tak, że któryś jest w serwisie, albo stoi na parkingu i nie może auta uruchomić itp. Jedynie co to jeden kolega narzeka na gnijąca Mazdę 6 końcówka poprzedniego modelu. A tak to nic, a mają wypasione Renault Scenic i to w 1.5dCi. Jeden jeździ Lancia, drugi Oplem, albo Fordem i sam nie wiem, co o tym myśleć.
            Z tym, że prędzej bym kupił coś europejskiego niż koreańskiego.
            Była O1 jest F2.

            Komentarz


            • #7
              Ludzie nadal wola przeplacac z nostalgia marzac ze te skody czy vw to takie auta jak dawniej, a dzis to wszystko jeden chu... w tym segmencie, mam nawet wrazenie, ze niemcy zaliczaja wieksze wpadki. dobra motoryzacja sie skonczyla, a teraz jest jaka jest. Z kolei pewnie za 20 lat czlowiek bedzie sie wkurwial w swoim vw z silnikiem od kosiarki plus turbo i wspominal jakie wspaniale byly "tsi", taka kolej rzeczy. Mi sie troche chce smiac jak ktos mowi, ze np. "Fiata to nie, a w zyciu", ja tam chetnie kupie po renault jakiegos Fiata, a co tam, albo koreanczyka, moze ruski zaczna cos fajnego robic ciut ladniejszego niz Niva, Ural tez fajny ale za duzo pali...

              Komentarz


              • #8
                Alonzo_
                moje zdanie znasz
                ja tam w testy, opinie gazet i kierowców, ośrodków i co tam jeszcze jest to może i wierzyłem :lol:
                ale odkąd mam spojrzenie na to od "środka" to niestety ale na pewno żaden koreańczyk
                fałwej zresztą też i cała reszta
                jest wiele rzeczy o których zwykli użytkownicy nie wiedzą i nie będą wiedzieć (przynajmniej na szeroką skalę)
                a ogólnie wszystkie samochody teraz są do dupy !
                ostanie w miarę dobre samochody to właśnie coś ala roczniki 2004-2005

                Komentarz


                • #9
                  dopiszę natomiast takie coś do przemyślenia :
                  miałem okazję odwiedzić R&D koncernu Hyundai i KIA pod Seulem, po tym, co tam widziałem, i się dowiedziałem, to grubo się będę zastanawiać nad nowym samochodem.
                  rozebrane merce, i inne francuzy do gołego szkieletu - widok bezcenny :szeroki_usmiech
                  dodam, że Samsung też produkuje samochody w kooperacji z francuzami, ale tylko na rynek wewnętrzny.
                  ... a jakiś redaktor kiedyś w TV powiedział, że współczesne koreańce czy japończyki to są jak pralka - jak się zepsuje to się wymienia na nowy. osobiście się z tym nie zgadzam.
                  :diabelski_usmiech
                  OII sprzedana


                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wally
                    bez sensu temat - od razu trzeba założyć też temat dlaczego nie warto kupować samochodów z Francuzji, Niemcowni i wszystkich samochodów na "F" :wink:
                    Jest jeden Link
                    i w zupełności wystarczy wg mnie :szeroki_usmiech
                    No, chętnie uslyszałbym argument, dlaczego nie kupować niemieckich samochodów. Byle sensowny.
                    Moja Octavia

                    Komentarz


                    • #11
                      Tobi77, Sarkazm – spotęgowana ironia.... :wink:
                      mrfazi trochę rozwinął temat - od luźnych tematów jest OT :szeroki_usmiech
                      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                      Komentarz


                      • #12
                        niemieckie nie są aż tak dobre a inne nie są aż tak złe jak opinia głosi

                        wg. mnie Skoda (jak i cały VAG) jest zdecydowanie przereklamowana co nie oznacza, że to złe auta

                        poziom jakościowy większości producentów oferujących swoje samochody w poszczególnych klasach dość mocno się wyrównał

                        ja po ponad 3 letnich doświadczeniach z nową fabrycznie Skodą nie znajduje powodów by po raz drugi kupić tą markę
                        - marne ASO
                        - usterkowość jak w znanym mi od 20 lat Fordzie czyli niewielka ;-)

                        niemieckie auta - tak samo dobre i tak samo złe jak inne, tylko przeważnie droższe
                        koreańskie - tańsze i tak samo dobre

                        Komentarz


                        • #13
                          ketivv, zależy o których wyrobach VAG mówimy
                          o ile zgadzam się z Twoją opinią o Skodach i ich serwisie, o tyle np w przypadku Audi jest juz inaczej
                          nie twierdzę, że lepiej ale ...... wydając inne pieniądze na auto zyskujesz poczucie innego traktowania niż w Skodzie

                          a jeśli chodzi o koreańskie auta- pamietam jakość wykonania Hyundaia Pony w latach '90tych ubiegłego wieku
                          i oglądam Kie i Hyundaia obecnie dochodząc do wniosku jak wielka przepaść dzieli te auta - ładny design, fajne materiały i bardzo duży postęp in plus
                          niestety cena też rośnie :P
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                            a jeśli chodzi o koreańskie auta- pamietam jakość wykonania Hyundaia Pony w latach '90tych ubiegłego wieku
                            i oglądam Kie i Hyundaia obecnie dochodząc do wniosku jak wielka przepaść dzieli te auta - ładny design, fajne materiały i bardzo duży postęp in plus
                            niestety cena też rośnie
                            A jak wygladala Felicja, albo jeszcze wczesniej Favorit ?? Przeciez to bylo niczym nasz Polonez, gdzie takie Pony to byl powiew lekkosci w projektowaniu

                            Koreanczycy odrobili lekcje i ucza sie nadal. Dla mnie wnetrza pozostawiaja jakoscia troche do zyczenia.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              tak jak Japonia stworzyła swoje marki premium tak i z czasem pewnie Korea stworzy swoje

                              Audi a Kia (czy Hyundai) to trochę porównanie nad wyrost bo co by nie powiedzieć to raczej odmienna półka cenowa

                              dla mnie jedyną cechą wartościową w Audi jest - sukcesywnie rozwijany - napęd quattro
                              z drugiej strony nie szukam w aucie prestiżu, przesadnego komfortu itp.

                              Zamieszczone przez piotrek_gdy
                              ketivv, zależy o których wyrobach VAG mówimy
                              o ile zgadzam się z Twoją opinią o Skodach i ich serwisie, o tyle np w przypadku Audi jest juz inaczej
                              nie twierdzę, że lepiej ale ...... wydając inne pieniądze na auto zyskujesz poczucie innego traktowania niż w Skodzie
                              nie mam auta z Korei ale słuchając użytkowników to wygląda to tak, że wydajesz jak za Skodę a w serwisie "zyskujesz poczucie innego traktowania jak w Skodzie" ;-)

                              mój kuzyn ma już 2 Sportage i po wcześniejszych doświadczeniach a autami koncernu VAG i BMW (tu akurat miał wtopę auto dużo czasu spędziło w serwisie) stwierdził, że nigdy więcej tylko KIA
                              choć wydaje mi się, że odrobinę mu brakuje "prestiżu marki" ale to już kwestia osobista użytkownika

                              pomijając "marki premium" auta producentów koreańskich są wg. mnie tak samo dobre jak "niemieckich"

                              Komentarz


                              • #16
                                ketivv, na premium tez przyjdzie czas
                                Pojawił się Infiniti lexus to i Koreańczycy coś takiego stworzą
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ketivv
                                  tak jak Japonia stworzyła swoje marki premium tak i z czasem pewnie Korea stworzy swoje
                                  korea ma swoje.... np. Opirus, albo wcześniej wspomniany samsung sm.... na pewno znajdzie sie jeszcze parę których nazw nie znam.
                                  OII sprzedana


                                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    oczywiście, że maja ale na innych rynkach

                                    chodziło mi o koreańskie marki/auta premium oferowane regularnie w EU

                                    czegoś takiego na większą skalę jeszcze nie ma

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      i raczej nigdy nie będzie
                                      ani Infinity ani Lexus jakimiś liderami sprzedaży w EU nie są, więc nie tędy droga
                                      są może i dobrzy w modelach budżetowych, ale już takie i40 to po prostu porażka za te pieniądze
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        spokojnie rynek EU to tylko mały kawałek świata i to z roku na rok coraz mniejszy

                                        Azja produkuje ok 2 razy więcej aut jak Europa (łącznie z Rosją i Turcją) i prawie 2,5 raza tyle co obydwie Ameryki
                                        w samych Chinach w zeszłym roku zarejestrowano ok 20 mln nowych aut a tempo wzrostu tego rynku to ok 10%

                                        40 lat temu udział produkcji Europejskiej w rynku motoryzacyjnym świata wynosił ok 50% obecnie ok 20% i cały czas spada

                                        czas się z tym pogodzić ale to nie klient Europejski jest dzisiaj ważny na świecie :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jeśli chodzi o " koreance " sam jestem posiadaczem jednego z nich kia ceed sw ( temat jest założony na forum ) Autko ok, bez żadnych wodotrysków ale tez bez żadnych dużych wad. Tak jak Alonzo napisał o i40 mój ceed również miał problem chodzi o "padnięty" czujnik parkowania tył x2. Oczywiście zostały one wymienione na gwarancji bez żadnego ale, tylko z uśmiechem i z czekaniem 30 min na serwisie Ale chyba kii już bym nie kupił, no chyba ze wyjdzie Optima kombi

                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Alonzo_, 12 maja tego roku w AS jest podsumowanie testu I40 kombi 1.7CRDI i w punktcie 4 jest wzmianka o podtartych/wytartych górnych panewkach korbowych. :?
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez AdamB
                                              Alonzo_, 12 maja tego roku w AS jest podsumowanie testu I40 kombi 1.7CRDI i w punktcie 4 jest wzmianka o podtartych/wytartych górnych panewkach korbowych. :?
                                              o dobrze wiedzieć
                                              pewnie serwisowane w aso na "żółtym" oleju :lol:

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                Alonzo_, 12 maja tego roku w AS jest podsumowanie testu I40 kombi 1.7CRDI i w punktcie 4 jest wzmianka o podtartych/wytartych górnych panewkach korbowych. :?
                                                Hmmm ....
                                                Czy mnie to dziwi i czy to problem? Może bardziej tego akurat egzemplarza. Long lajfy zbierają "żniwo" nie tylko w tym silniku.
                                                Wymieniajmy co 10/15kkm oleje i śladów nie będzie raczej tak wcześnie IMO ani tu ani w Skodach czy wielu innych.
                                                Ja pierwszy na 15kkm olej i każdy kolejny ze "ze swoim " olejem robię w serwisie. Najważniejsze wg mnie wymieniać rozsądnie często (co 10/15kkm) i nie słuchać tych bredni, że co 30 kkm wystarczy. A i tak będzie co ma być. Mało o lewych olejach podrabianych w bańkach się słyszy? A i nie wiem co w serwisie się dzieje. Druga bańke oddają z resztą ale czy z "mojej" pierwszej poszło do mojego silnika? Nie mamy wpływu niestety na pewne rzeczy. Ale na częstotliwość wymianki mamy.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Przerabiałem temat koreańców osobiście jak kupowałem auto dla siebie i jak wybieraliśmy auto dla moich rodziców. Moim zdaniem auta nie warte uwagi przede wszystkim ze względu na politykę koncernów te auta produkujących.

                                                  U mnie wybór pomiędzy O3RS a Kia Optima
                                                  Wsiadam do tej Kii, auto nawet ładne, przestronne. Trochę mi się koło kierownicy nie spodobało, bo wyglądało z tym plastikowym klaksonem jak ryjek prosiaczka, ale przyjąłem to jako wątek humorystyczny. Natomiast potem zaglądanie w opcje, ceny itepe i tu się okazuje, że za 115k mogę mieć auto, które ma 165KM max. A gdzie jest turbo Theta II z 280KM, ja się pytam? Czemu tego nie mogę kupić w Europie? No rzeczywiście chyba nie jesteśmy najważniejszym rynkiem, ale to tak trochę samospełniająca się przepowiednia, bo moich pieniędzy nie dostali na przykład. Negocjacje cenowe sztywne. Po tym wszystkim pobiegłem migusiem do salonu Skody błagać o jak najszybszy termin na O3 RS

                                                  U rodziców wybór między Hyundai ix35 2.0 4x4, a Skoda Superb 1.8 4x4
                                                  Hyundai ix35 to auto nawet ładne, może te blachy trochę wysoko pociągnięte i z tyłu przez to trochę ciemno (małe okna), ale ogólnie nienajgorzej. Natomiast jak w aucie za ponad 100k można dać taką obrzydliwą ceratę na fotele (wg Hyundaia to jest sztuczna skóra, haha) to ja sam nie wiem. Tym, którzy narzekają na jakość foteli w O3 polecam wycieczkę do salonu Hyundaia, wyleczycie się ze swoich problemów Druga sprawa: jak w aucie za ponad 100k nie ma regulacji pod lędźwie na fotelu pasażera i nie można w żaden sposób jej dokupić?? Co to w ogóle jest za polityka? Po tym wszystkim udaliśmy się do salonu Skody obejrzeć Superba i jak zobaczyliśmy te regulowane elektrycznie fotele w iluśtam kierunkach to Hyundai ix35 został kompletnie zdyskwalifikowany. Superb wyszła 10k drożej, które w tym momencie dopłaca się z przyjemnością.

                                                  Reasumując: Nie porównywałem innych samochodów, ale w opisanych wyżej przypadkach Skoda zaoferowała zdecydowanie lepszy produkt od koreańców. Nie zamierzam twierdzić, że koreańskie samochody są złe, nie mam do tego podstaw, nigdy nie użytkowałem. Ale niektóre rozwiązania polityczne są wg mnie mocno siermiężne, inni robią to lepiej.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X